Seyahat

En İyi 15 Kamp Malzemesi.

Çılgın kalabalıktan uzak huzurlu mu huzurlu doga ile başbaşa kafa dinleyeceğiniz bir gün planlamak mükemmel fikir. Peki yanımızda olmazsa olmaz malzemeler neler ? hazırsanız başlayalım.

1- Çadır

Çadır alırken dikkat etmemiz gereken unsurlardan biri mevsim koşullarını göze alarak bir seçim yapmanız. Bir diğeri ise rüzgara dayanıklılığı ve kalitesinin önemidir. Malumunuz orası sizin eviniz olduğundan özeniniz efenim.

2- Kamp Çantası

Şu an sırt çantanızın ağırlığı geldiyse aklınıza şimdiden söyleyelim kamp çantaları normal omuz çantalarından çok farklı. Uzun bir seyahat düşünceniz var ve nelerle karşılaşacağınızı bilmediğiniz için her türlü malzemeyi ben çantama koyarım diyorsanız belden bağlamalı, kanvastan yapılan ve ortalama 50 – 60 litrelik profesyonel kamp çantası tercih etmenizi öneririz.

3- Uyku Tulumu

Geceleri soğukta titremek istemiyorsanız çantanıza koymanız gereken ilk malzemelerden biri de uyku tulumudur. Uyku tulumu seçimi yaparken Kadın ve Erkek’ler için farklı şekilde tasarlanan standart uzunlukta tulumlar ve 3 farklı türleri bulunmaktadır. Sonrasında uyku tulumu yazısı gördüğün reyondaki uyku tulumunu sepetine koyarsan, kampta bi imalat hatası var zannedip firmanın çağrı merkezine küfür etme 😊

4- Mat

Konforlu bir gece geçirmek, sabah kalktığında taşların sırtını deldiğini hissetmek istemiyorsan kalitesiz bir mat almaman gerektiğini biz biliyoruz eminim sende biliyorsundur.

5- İlk Yardım Seti

Kamp alanında sağlık koşullarını tehdit edecek herhangi bir durumda bulundurulması gereken kamp malzemelerden biridir.

6- Çakı

Kamp alanında doğacak yemek ve yakacak gibi bir çok ihtiyacınıza koşacak bir çakı işinizi kolaylaştıracaktır. Katlanabilir ve katlanamayan bir çok çeşitleri olan çakıların kaliteli olmasına dikkat edin. Zira ihtiyaç duyulan an da bağlantı noktalarından kopma yaşayıp sizleri mağdur bırakabilir.

7- Katlanabilir Masa ve Sandalyeler

Kamp yaparken çadırınızın hemen yanına kuracağınız masa ve sandalyeler sizlerin hem yemek yemeniz konusunda hemde gece geç saatler de arkadaşlarınız ile gerçekleştireceğiniz keyifli sohbetlere konfor sağlayacak.

8- El Lambası

Pille ve güneş enerjisiyle çalışan bir çok çeşidi mevcut. Genelde 10 bin mAh gücünde bulunan el lambaları tercih edilmesi önerilir.

9- Kamp Elbisesi

Mevsimine göre Mont, Yağmurluk, Pantolon, Eşofman Takımı, Kemer, Ayakkabı gibi sizleri kötü hava şartlarına maruz bırakmayacak elbiseleri yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

10- Mutfak Malzemeleri

Kamp alanında bir çok yemeği yapmak mümkün bunun sırrı ise hünerli mutfak malzemelerinden geçiyor.

11- Misina, çengel ve mini olta seti

12- Torpil, işaret fişeği veya ses çıkaran patlayıcılar

Hem olası acil yardım durumları için hemde size zarar verecek yabani hayvanları uzaklaştırmak için kullanılabilir.

13- Kafa Feneri

Geceleri bir şeyler ararken veya bir iş yaparken sizlere büyük kolaylık sağlayacaktır. Mümkün olduğunca en az 50 lümen olanlarını kullanın.

14- Powerbank

Kamp yaparken elektronik eşyalarınızın gücünü garantiye almak istiyorsanız mutlaka yanınızda bulundurmanız şart. Kamp koşullarında elektrik bulamayacağınız için mümkün olduğunca yüksek mAh güçlerinde bir powerbank işinizi kolaylaştıracaktır.

15- Düdük, pusula veya GPS

Olası acil durumlar da yardım istemek için düdük, yönünüzü bulmak için pusula (tabi pusulayı şekil olsun diye taşımıyorsanız) veya GPS sizlere önderlik edecektir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Read More