eniyi15

Konuşanlar Hasan Can Kaya Başarısının Sırrı

Kısa sürede şöhret basamaklarını hızla tırmanan Hasan Can Kaya’nın izleyiciyle yakaladığı mükemmel sinerji 7 den 70 e herkes tarafından çok takdir görüyor. Bunun ana sebeplerinden biri izleyiciyi yaptığı stand up a dahil etmiş olması da büyük etkenler arasında yer alıyor. Konukların yaşadıkları hayat içerisinde ilginç hikaye ve deneyimleri herkesi güldürüyor. E bunların bir çoğu hayatın içinde olan şeyler olduğu için seyirci ister istemez kendinde bulduğu olaylara daha çok gülüyor.

Hasan Can’ın uzun dönem senaristlik ve yazarlık yapması ve sindire sindire kamera önüne muhteşem hazır çıkmasıda cabası… Sanki kamera arkasında yazarlık yaparken ulan bu ekranlarda ben olsam daha iyisini yaparım diye içine ata ata adeta youtube’da Konuşanlar konseptinde büyük patlamaya sebep oldu. İlk bölümler bu ne saçmalık diye başlarken bölümlere adeta sonrası çekirdek çıtlar gibi geliyor.

Geçtiğimiz günlerde yazılan çok güzel bir yazı vardı Hasan Can ile ilgili sizlerle paylaşmak istiyorum;

“Her kesimden vatandaş geliyor gösteriye. Başörtülü de var, mini etekli de, iş insanı da var, işsiz de, her düzeyden öğrenci var. İlkokul mezunu da var, Yale Üniversitesi mezunu da! Mekâna girerken birbirinden bu kadar farklı görünen bir sürü insan, gösteri başladığında aynılaşıyor! Yıllarımızı, eksiklerimizi birileri yakalayacak diye telaşla geçirmişiz, oyunda hep bir ağızdan eksiklerimize gülüyoruz! Ne yapalım, utanalım mı! En çok da zaafın sahibi gülüyor kendine. Herkes aynı yaşta, herkes aynı statüde, aynı memleketten oluyor. Önce çaktırmadan birbirini süzen ve göz göze gelmemeye çalışan bir grup yabancıdan oyun bittiğinde arka sırada geyik yapan lise arkadaşlarına dönüşüyoruz. Gülünce herkes eşit oluyor! Dışarıda bütün negatifliğiyle saldıran, neşesizliğe özendiren, mutsuzluğu ideal kabul eden saçma atmosfere inat, ayı gibi gülüyoruz!”

Heralde daha iyi anlatılamazdı.

Ve şöyle bir gelişmede var ki; Bildiğiniz üzere Acun Ilıcalı yakın zamanda EXXEN adlı platformu izleyicilerle buluştururken Hasan Can Kaya ile görüşme gerçekleştirerek Hasan Can’ın sunduğu Konuşanlar programını EXXEN’de yayınlamak üzerine toplantılar gerçekleşti. İzleyici oldukça bu konuda öfkeli olsa da Hasan Can bu durumdan memnun gibi bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Read More