Moda

Makyaj Çantasında Olmazsa Olmaz 15 kurtarıcı Malzeme

Bir kadın olarak hayatımızda bakım dendiğinde büyük önemi olan konuların başında ne geliyor tartışmayalım 😊 Yüzünüz soluk ve cansızken kendinizi bakımsız hissedip kötü geçen günleri en iyi ben bilirim.. Bazen bir ruj bazen bir allık bazen ağır makyajlar bizi biz yapmaya yardımcı oluyor.

Peki çantalarımızda hangi makyaj malzemelerini kesinlikle bulundurmalıyız?

Hazırsanız benim için kurtarıcı olanları, olmazsa olmazlarımı paylaşıyorummm 😊

1- Renkli Nemlendirici

Renkli nemlendiriciler her zaman hayat kurtarıcı bir kozmetik ürün olmuştur. Kızarıklığınızı yada cilt tonunuzu hızlıca eşitler.

2- Fondoten

Her ne kadar düzgün bir cildiniz olsa bile sizde benim gibi bembeyaz ve pürüzsüz bir makyaj istiyorsanız çantanızdan çıkarmayacağınız ilk makyaj malzemeniz bu olmalı 😊

3- Rimel / Maskara

Bazen sadece bir rimel yeterlidir. Dolgun kirpikler, ön plana çıkarılan gözler değişen etkileyici bakışlar hemen etkisini gösterecektir.

4- Beyaz Göz Kalemi

Göz pınarlarına sürüldüğünde enerjik bakışlar ve eyeliner görevinde kullanılınca büyümüş gözleriniz makyajınızı göstermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca dudak kenarlarına kullandığınızda yine daha dolgun bir görüntü elde ediyorsunuz.

5- Allık

Allık yüze renk verir. Cilt renginize göre seçeceğiniz allık yüzünüze renk vererek, cildinizde canlılık sağlayacaktır.

6- Ruj

Ten renginize ve günlük kullandığınız makyajınıza göre sürekli yanınızda bulundurmanız gereken bir üründür. Ben pembe ve tonlarını genellikle tercih ediyorum sanırım daha fresh görüntüsünü seviyorum.

7- Aydınlatıcı (CONCEALER)

Gözlerinizin altındaki çukurlar uykusuz gecelerin sabahında katılacağınız toplantılarda kurtarıcınızdır concealerlar. 😊

8- Makyaj Temizleme Mendili

Eyeliner çektim bulaştırdım, rimel sürdüm hapşırdım, gözümün altına değdi, Silmeye çalıştım daha da bulaştırdım dememek için birkaç tanecik temizleme mendili hayat kurtarıcı olabilir.

9- Pudra

Parlamaya başlayan ciltlere uygulandığında etkisini göreceksiniz, makyajınızı tazelemiş olmak için önerimdir.

10- Kaş Kalemi

Seyrek ve ince olan kaşlar için kullanmanızı öneririm. Bakış  ifadenizi değiştirmenizi sağlayacaktır.

11- Far

Gözlere şıklık katmanın bir formülü yine fresh görüntüler için biraz pembe ve nude tonlar belki biraz da ışıltılı tercih edebilirsiniz 😊)

12- Dudak Kalemi

Dudak çerçevenizi belirginleştirmenize yardımcı olacaktır istediğiniz gibi şekillendirmek için hiç düşünmeden kullanmalısınız.

13- Siyah Göz Kalemi

Siyah göz kalemi kurtarıcıdır. Siyah göz kalemini göz kapağına ya da içine uygulayarak anında etkili bir göz makyajı yapabilirsiniz. Bu kadar ağır bir göz makyajından sonra özellikle rujunuzda renk seçimini abartmamanızı söylemeliyim.

14- Baz

Fondoten örtücülüğüne katkı sağlayan bazlar, yüzünde ciddi sorunlar yaşayan kişilerin kullanması için daha doğru olacaktır, sivilce leke ve siyah nokta gibi sorunları daha rahat gizlemenize yardımcı olduğu için böyle problemler yaşamıyorsanız cildinizi yormamanız naaacizane tavsiyem kızlar.

15- BB Krem

İşteeee benim için en önemli şeye geldik! Siz de kapatıcılığı fazla yüzünüze ağır gelen fondötenlere ihtiyaç duymuyorsanız BB ve CC kremler yeterli. Cildinizin rengini eşitler ve çok fazla bir kapatıcılık özelliği yoktur cildiniz hava almaya devam eder.

16-BONUS CIMBIZ 😊

Unutulmuş veya yeni fark edilmiş tüylerin hızla ortadan kaldırılması için bir cımbız mutlaka makyaj çantanızda yer almalı 😊

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Read More