eniyi15

Metro ve Otobüs Kullananların Karşılaşacağı 15 An

1- Yetersiz Bakiye Uyarısı

Sezercik ruhuyla akbili olan varmı diye seslenip kimsenin  yüzüne bakmaması ? Hele genelde nakit taşımayıp kart ile alışveriş yapanların durumu otobüsten inmek zorunda kalarak arkadan el sallama vakalarına kadar uzanmakta.

2- Yüksek Sesle Metallica Dinlemek

Sabahları uyku sersemi işe gidecekleri kendine getirme servisi. Mutlaka her toplu taşımada en az 1 tane olur.

3- Sözlü Tartışmalar

Akşam saatlerinin sebebi bilinmeyen, günün stresini atmanın farklı yöntemi. Gülmemek için kendini zor tutan grubu unuttuk sanmayın.

4- Arka Kapıdan Binenler

Otobüsün dolu olmasından dolayı arka kapıdan binip,  akbilini göndermeyerek şöför abimizi bağırtan fırsatçılar. Bide akbili göndermiş gibi bakışlarıyla volta atıp gönderenide acaba ben vermiş miydim diye şüphelendirirler.

5- Ter Kokuları

İnsanlar deodorant kullanıp toplu taşıma araçlarında kötü kokular yaymaması için o kadar çok kamu spotu çıktı ki artık dediler sözü geçen birileri araya girsin. Orhan Gencebay’ı oynattılar reklamlar da inanıyoruz Orhan Baba bu işi kökten çözecek.

6- Erkeklerin anlık aşık olma potansiyeli

Kenan İmirzalıoğlu gibi gözleri kısıp gülümseyerek bakışmalar, Kıvanç Tatlıtuğ edasıyla saçlarını düzelterek dikkat çekme çabaları, aralarında ki mesafe yakınsa sözde instagramdan kendi profilini bakarak kıza gösterme çabaları.. Sen biliyorsun o arkadaşının kim olduğunu.

7- Koltuk savaşları

Kapıların açılmasıyla binilen toplu taşıma aracında kalan 1  koltuk ve o koltuğa sahip olmak isteyen 2 popo sahibinin hikayesi. Erkekler yine daha kibar… kadınlar sandalye kapmaca oynar gibi 6G hızında oturup sonra aaa siz mi oturacaktınız diyerek olayı törpülemeye çalışıyor. E haliyle evet ben oturacaktım demeyeceğini bildiğinden beyaz bayrağı kaldırıyor.

8- Yanlış Otobüse Binmek

500 T ye binip kendisini telefona kaptırdığı için kafasını kaldırdığında kendisini Tuzla’da bulanlar olduğunu bilmiyorsanız mutlaka bilin çünkü o klasman size kendinizi iyi hissettirecek.

9- Yüksek Sesle Telefonla Konuşmak

Alooooooooooo , Kimsiinnnnn he yeğnim sen misin ? yeni numaran mı bu tamam kaydediyorum açılış konuşmasıyla girilen derin mevzular 40 dakika konuşulduktan sonra şöyle bi kapanış gözlemlenir… Tamam yeğnim çok yazmasın ben seni ararım şimdi otobüsteyim.

10 – Ayakları açarak oturmak

‘’ayaklarınızı açarak oturmayınız lütfen bakın insanlar rahatça seyahat edemiyor’’ uyarıları insanlar arasında nasıl işe yaramadıysa artık metro içerisinde ki ekranlarda videoları oynatılıyor. Ama inanıyoruz düzelteceğiz bu sorunu. Var gücümüzle savaşacağız. O gemi bir gün gelecek

11- Kadınların birbirlerini süzmesi

O içses hiç susmaz. Kadınların kombini o kadar detay içerir ki birbirlerini içten içe çaktırmadan süzdüklerine mutlaka şahit olmuşsunuzdur. Şu üstündekini nereden almış acaba? Bende saçlarımı bu renk tonuyla mı boyasam? Erkekler cidden bunlardan mı hoşlanıyorsunuz bla bla  Erkekler genelde daha yüzeysel inceliyor etraflarını onların derdi tamamen kadınlara bakarken başkası benim baktığımı görüp yanlış anlamasın sorunsalı.

12- Çiftlerin sessiz kavgaları

Artık aralarında nasıl bir sorun çıktıysa karşıdan bakan sessiz sinema oynadıklarını düşünür. Genelde ses çok alçak ama mimikler adeta salsa yaparcasına oynar. Daha sonra da artık kavganın kızışmasıyla etrafı unutup seslerinin yüksek çıkmasıyla bağırma insanlar bize bakıyor ile son bulur.

13 – Yer vermek

Yer verenlerimiz var olsun. Onlar kanatsız birer melek hatta süper kahraman. Ama yer verdiğin yaşlı amcanın alımlı hanımefendileri görüp senin yer verdiğin koltuğu ona vermesi ? İşte bu olmadı.

14- Metroya kapılar kapanırken binmek

Yürüyen merdivenlerden inerken time board ekranında 1 dk sonra peronda yazısından sonra saatine bakarak aksiyon filmi edasıyla koşup tam dıt dıt dıt dıt kapı kapanma sesiyle binip göğsü kabararak ilerlerken her şey güzel. Bir de yoldaşını arkada unutup kapı kapandıktan sonra birbirlerine el sallayıp bir sonraki durakta onu beklemek zorunda olanlarıda en iyi 15 listemize ekleyelim.

15- Çocuğunun akbilini kullanan ebebeyn

İstanbulda şoföre bakan 2. Ekranın olduğunu bilmeyen ebeveynler akbil sahibinin yaşının ve adının bilgisini gördüklerinden habersiz kartı okuturlar. Bunun üzerine şöför bu sizin değil kartı verir misiniz? Sorusuyla ne demek benim değil diyerek anı yavaşlatırlar. En sonunda ebeveyn kartı kurtarmak için bi tatlılık, bi zorla gülümseme ama kart gitti tabi geçmiş olsun.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Read More