eniyi15

Tüm Zamanların En İyi 15 Dizisi

1- La Casa De Papel

İspanya merkez bankası’na girerek soygun gerçekleştiren ekip, aylarca süren bu soyguna çalışır. Planlarının dışında gelişen olaylar dizide izleyenlere soluksuz anlar yaşatıyor. Hele o profesör yok mu tam bir zeka küpü.

2- Breaking Bad

Geç izleyenlerin soluksuz bitirdikten sonra ”ah ben bu zamana kadar neden izlememişim” diye kafalarını vurdukları etkiyi yaratan dizi. Ah Walter sen yok musun  50 yaşında başarılı bir kimya öğretmeni iken git meth işine gir başına gelmeyen kalmasın. Peki kim için ? Ne yapsan yaranamayacağın Skyler için.

3- Black Mirror

Black Mirror’u izlerken erken hüküm vermeyin zira bir çok bölümünde sizleri düşündüren, şaşırtan, ön yargılı düşünmeye itecek kaliteli dizilerin başında gelir.  İzleyenler tarafından 5. Sezonda fazlaca tepki görmüş olup bölümlerinin çoğu beğenilmemiştir. Profesyonel senaristleri ile yeni sezona izleyicilerin fikrini değiştireceklerinden şüphemiz yok.

4- Game of Thrones

8 yıllık vizyon süresi boyunca adından sürekli söz ettiren Game of thrones,  George R. R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı kitabından uyarlanarak, taht kavgalarını ve Eddard Stark’ın akıl hocası ölümüyle daha sonra kendisinin tahta geçmesi istenir. Bu durum her ne kadar kendisinin hoşuna gitmese de senaryo gereği oturacak o tahta ve oturdu da. E sen misin o tahta oturan asıl olay ondan sonra başlıyor. Dönen entrikalar, arkadan oynanan oyunlar derken bölüm bölümü açıyor.

5- Sherlock

Britanya televizyon dizisi olan sherlock şehirde yaşanan cinayet vakalarını çözümler.  Replikleriyle, kurgusuyla izleyenlerin beyninin çalıştığını hissettirir. Tabi cinayet vakalarında Holmes’in ev arkadaşı koca yürekli Doktor Watson’ı unutmamak gerek.

6- Dexter

Miami metro polis departmanında kan sıçrama analisti olarak çalışan Dexter Morgan kimsenin bilmediği psikopat bir seri katil. Sevgilisinden ayrıldı diye öldüren, tecavüz eden, rüşvet alanlara ve akınıza her haltı yiyen kişilerin celladı olan bir seri katil.

7- House of Cards

Konusunu okuduktan sonra sıkılacağınızı düşünebilirsiniz ama izlemeye başladıktan sonra fikrinizi değiştireceginiz kesin. Washington’da hırslı bir politikacının zirveye tırmanışını anlatan film üst düzey bürokratların arkadan çevirilen oyunlar karşısında cevval kalma çabasının kendisi kadar eşinde de görünmesi filme ayrı heyecan katıyor.

8- The Walking Dead

Daha önce hiç izlemeyenler beklentilerini yüksek tutmakta haklılar çünkü ilk 3 sezon izleyenlere sürükleyici bir haz yaşatıyor. beyinsel hastalık sonucunda bulaşıcı zombi salgınını konu edinen film gözü kara Rick’in ve arkadaşlarının yaşama tutunmasını konu almakta.

9- Spartacus

Roma Cumhuriyetinde köleliğe ilk baş kaldıran Trakyalı’nın özgürlüğü verdiği savaşı anlatır. Detaylar da tarihi ve kültürü de yansıtan film, fanları tarafından da arşivlerde yerini almasını sağlamıştır. 1960 yapımı sinema filmi de mevcut olan dizi  beğeni toplamış.

10- Narcos

Kolombiya’lı uyuşturucu mafyası Pablo Escobar’ın hayatını konu alan  Netflix dizisi, başarılı oyuncu kadrosu ve müzikleriyle İMDb’den 8,9 puanlamasıyla mutlaka izlemeniz gereken bir dizi olduğunu kanıtlıyor.

11- Arrow

Sen şehrin haylazı hıpırı iken gel bi gemi kazasında bir şekilde kimsenin uğramadığı ada da kendini bul sonra seneler sonra o adadan şehre indiğinde playboy Oliver Quenn olsun sana terminatör.  Starling City’in karmaşasını düzeltmeye kafayı koymuş olan Oliver’ın maceraları sizleri her bölümde heyecanlandıracak.

12- How I Met Your Mother

Yıllanmış şarap gibi her sezon izleyiciye bölümlerini sevdiren Amerikan dizisi, 9 senenin sonunda final yapmıştır. Dizi de her bir arkadaş grubunun birbirinden farklı özellikte komik anlarına ve maceralarına şahit olacağınız bir kahkaha tufanı sizleri bekliyor.

13- Doktor Who

Guiness Rekorlar Kitabına “en uzun süren bilim kurgu televizyon dizisi”, canavarlarıyla da bilinen sürükleyici bir yapıt. Kaliteli olmasıyla beraber hayal gücünüzü zorlayacak kaçırılmaması gerekenlerden.

14- Prison Break

Abisini kurtarmak için her yolu deneyen fakat başaramayan Michael gözünü karartarak hazırladığı kusursuz hapis planı ile o kadar hapishane içerisinde abisinin olduğu yere banka soyarak girer. Başarılı oyunculuk ve prodüksiyonuyla izleyenlerin gönlünü çalmayı başaran temposu yüksek dizidir.

15- Lost

Avustralya’dan Amerika’ya giden uçak arıza yaparak düşer. Bunun üzerine ada da mahsur kalan 48 kişi arasında rock yıldızı, eski ırak iletişim subayı, doktor ve dolandırıcı gibi 40 yıl uğraşsan biraraya getiremeyeceğin insanlar vardır. İlk başlarda herkes ben reisim havalarında takılırken ada da beklenmedik olaylar birlik olmaları gerektiğine mecbur kılar. Bölüm sonuna geldikçe bir sonraki bölüme sabırsızlıkla geçeceğiniz filmlerin başında gelir.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like

Read More